بخش جراحی عروق دانشگاه علوم پزشکی گیلان، بیمارستان رازی رشت

0
1258

اعمال جراحی عروق در بخش جراحی بیمارستان رازی رشت از مهر ماه ۱۳۸۴ آغاز شد و با همت اساتید این بخش شامل دکتر حسین همتی، دکتر ایرج باقی، دکتر محمد صادق اسماعیلی دلشاد به سرعت در طول چند سال توسعه و گسترش یافت. 

در سال ۱۳۸۶ آزمایشگاه غیر تهاجمی عروق (non invasive vascular lab) در این بیمارستان به شکل یک واحد مستقل و مجزا از بخش جراحی شروع به کار کرد. در سال ۱۳۸۶ دستگاه سونوگرافی داپلر برای گاید اعمال جراحی و اکسسها در اتاق عمل این بیمارستان مستقر و مورد استفاده قرار گرفت و همگام با سایر بخشهای عروق کشور جزء اولین بخشها از این نظر قرار گرفت.

فعالیتهای آنژیوگرافی و اندوواسکولار این بخش از سال ۱۳۸۷ با استفاده از یک دستگاه سی آرم مجهز به امکان آنژیوگرافی دیجیتال آغاز و به سرعت توسعه یافت و بتدریج کلیه اعمال پیشرفته اندوواسکولار در این بخش انجام شد. در خرداد ماه ۱۳۹۵ بخش مستقل جراحی عروق و اندوواسکولار بیمارستان رازی رشت افتتاح شد  که ظرفیت بستری ۱۸ بیمار را داشت که این ظرفیت با افتتاح بخش جراحی ۲ بیمارستان در سال ۱۳۹۸ به ۲۸ تخت افزایش یافت.

در دی ماه ۱۳۹۵ واحد آنژیوگرافی پیشرفته و اتاق عمل هیبرید بیمارستان رازی در جوار اتاق عمل عروق افتتاح و شروع به کار نمود که سبب افزایش قابل توجه درکیفیت و کمیت اعمال اندوواسکولار شده است. در فروردین ماه ۱۳۹۹ اتاق دوم اندوواسکولار این بیمارستان در فضای اتاق عمل با استفاده از سی آرم و تخت مخصوص آنژیوگرافی شروع به کار نمود.

پاویون فلوهای فوق تخصصی جراحی عروق با امکانات رفاهی و فضای فیزیکی مناسب در فروردین ۱۳۹۹ تکمیل و در اختیار فلوهای جراحی عروق قرار گرفت.

فضاهای آموزشی اختصاصی  بخش:

  1. ۱- سالن مفاخر با ظرفیت ۵۵ نفر با امکانات سمعی و بصری کامل
  2. ۲- اتاق کنفرانس با ظرفیت ۱۸ نفر
  3. ۳- اتاق جلسات با ظرفیت ۸ نفر

پذیرش فلوی فوق تخصصی جراحی عروق

از سال ۱۳۹۶ بخش فوق تخصصی جراحی عروق و اندوواسکولار بیمارستان رازی رشت سالیانه پذیرای یک فلوی فوق تخصصی جراحی عروق بوده است و امید است این بخش با برنامه ریزیهای انجام شده و امکانات موجود بتواند با تربیت جراحان عروق توانمند در رفع نیازهای درمانی بیماران نیازمند و توسعه آموزش و پژوهش در رشته جراحی عروق گام بر دارد.

Print Friendly, PDF & Email

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید